Zielona Siódemka

START start.html
O PROJEKCIE o_projekcie.html
TRASA
JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆjak_sie_przygotowac.html
KONTAKT kontakt.html
GALERIA ZDJĘĆZdjecia.html
JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆjak_sie_przygotowac.html
 
 

I Etap – Warszawa- Sochocin (70 km)
Charakterystycznym elementem tego fragmentu trasy jest przeprawa przez mostami w Nowym Dworze Mazowieckim przez dwie rzeki – Wisłę, a potem Narew. Mamy możliwość cieszyć oczy i duszę pięknem obu tych rzek i podziwiania ich rozlewisk.


II Etap – Sochocin- Mława (70 km)
Na tym etapie trasy pojawiają się już typowe dla mazurskiego krajobrazu takie elementy jak przydrożne aleje drzew i zabytkowe cmentarze usytuowane przy drogach. Trasa wiedzie między innymi przez Mławę. Jednym z wielu znajdujących się tam zabytków warty obejrzenia jest tam Kościół Parafialny Św. Trójcy z 1477, jak również ratusz miejski z XVII w.


III Etap – Mława- Grunwald (50 km)
Z Mławy wyruszamy w drogę prosto w kierunku Pól Grunwaldu. Oczywiście największa atrakcję tego regionu jest Pole Bitwy – Grunwald, w którym w 1410 r. wojska polsko-litewskie pokonały krzyżaków. Ciekawostką, o której warto wspomnieć jest fakt, że w bezpośrednim sąsiedztwie grunwaldzkich pól znajduje się Dylewska Góra, będąca najwyższym szczytem Mazur.


IV Etap – Grunwald- Ostróda (40 km)
W Ostródzie znajduje się wiele zabytków. Charakterystyczna dla miasta jest gotycka zabudowa, której początki powstania sięgają 1270 r., wyróżniająca je na tle pozostałych miast w Polsce. Miasto połączone jest kanałowym szlakiem wodnym z Elblągiem.


V Etap – Ostróda- Elbląg (70 km)
Ten etap wiedzie między innymi przez Morąg. Warto na moment się tu zatrzymać by obejrzeć w tym mieście gotycki ratusz z 1444 r., jak również Pałac zbudowany w latach 1562-71 r. Kolejną atrakcją tego etapu podróży jest Pasłęk i znajdujący się tutaj zamek krzyżacki zbudowany ok. 1320 r.


VI Etap – Elbląg- Gdańsk (72 km)
Jest to ostatni fragment trasy, na którym możemy podziwiać piękno pomorza i poczuć na skórze powietrze wypełnione morska bryzą.

Zielona Siódemka

Alternatywna  trasa rowerowa z Warszawy do Gdańska

MAPA DO WYDRUKU -PDFhttp://www.zielona7.pl/Mapa_Zielona7.pdf
BAZA NOCLEGÓW http://www.zielona7.pl/noclegi.pdf

organizator

partnerzy

ŚLADY GPS http://www.zielona7.pl/slady.zip
TRASA http://www.gpsies.com/map.do?fileId=sucwzviufsumcnpb
ROAD BOOK
(tekstowy opis trasy) http://zielona7.pl/Zielona7-roadbook.pdf